وبلاگ

بهترین سطل زباله های شهری و کاربرد آن ها

خرید انواع سطل زباله شهری

مخزن زباله شهری چیست؟ سطل های زباله شهری را می توان یکی از کاربردی ترین تجهیزات نظافت شهرها دانست. از مهم ترین تجهیزات نظافت شهری موجود در خیابان ها، معابر، پارک ها و بطور کلی فضاهای باز می توان به سطل های زباله مکانیزه اشاره داشت. این سطل زباله ها به دلیل اینکه تخلیه و جمع آوری آن ها بصورت کاملا اتوماتیک و با استفاده از ماشین های مخصوص انجام می گیرد، به نام مکانیزه شناخته می شوند. همچنین از دیگر محصولات جمع آوری زباله از سطح شهر می توان سطل های زباله پارک ها، تفرجگاه ها، فضاهای تجاری، صنعتی و … را نام برد. هر یک از مدل ها در حجم و گنجایش های مختلف و متریال های گوناگون تولید می شوند. در این مقاله از فروشگاه جهان پاک همراه ما باشید تا با هر یک از این تجهیزات و کاربرد آن ها بیشتر آشنا شویم.

خرید سطل زباله پارکی

موارد کاربرد سطل زباله های شهری

سطل های زباله شهری به دلیل داشتن گنجایش های مختلف، به راحتی انواع زباله و مواد دور ریختی را داخل خود جای داده که باعث نظافت راحت تر سطح شهر می گردد. تصور این را بکنید که هر کسی زباله های خود را در سطح شهر رها کرده و محلی برای جمع آوری آن ها وجود نداشته باشد. بدون شک ظرف مدت یک هفته دیگر فضای پاکیزه ای را نمی توان مشاهده کرد و می بایست از روی زباله ها رفت و آمد کرد. این تجهیزات با جای گیری مناسب در سطح شهر در درجه اول باعث نظافت و ایجاد دید بصری مناسب خواهند شد. همچنین از دیگر موارد کاربرد سطل های زباله می توان به جلوگیری از بروز آلودگی و بیماری های عفونی، افزایش حیوانات موذی مانند انواع پشه و مگس و همچنین تولید مثل بی رویه حیوانات اشاره کرد.
تمامی این موارد بالا باعث خواهد شد تا سطح بهداشت محیط حفظ شده و علاوه بر آن به راحتی بتوان عملیات بازیافت زباله را پیاده سازی نمود. بسیاری از این مواد دور ریختی قابلیت استفاده مجدد و بازیافت را دارا هستند. از این رو سطل های زباله بازیافتی می تواند یک اقدام مناسب از سمت شهرداری یک منطقه و اهالی و ساکنان آپارتمان ها باشد. بطور کلی این مخزن های زباله بازیافتی از چند سطل جداگانه با رنگ های مختلف تشکیل شده اند. کاربران و ساکنین هر منطقه و هر آپارتمان به آسانی می توانند زباله های تولیدی خود را براساس جنس آن ها (شیشه، پلاستیک، کاغذ، زباله های خشک و تر) جداسازی نمایند.

  • امکان بازیافت زباله ها
  • نظافت و پاکیزگی سطح شهر
  • ایجاد دید بصری مناسب و زیبا
  • جلوگیری از بروز آلودگی و بیماری ها
  • امکان جمع آوری راحت تر زباله ها از سطح شهر

انواع مخازن زباله شهری

سطل زباله شهری نوع خاصی از انواع مخازن زباله موجود در بازار هستند که با حجم و گنجایش بزرگ تر تولید می شوند. بنابراین، می توان این سطل ها را در معابر مختلف شهری مورد استفاده قرار داد. وظیفه این اقدام بطور معمول بر عهده سازمان شهرداری و سازمان بازیافت و پسماند شهرها می باشد. همچنین بسیاری از مجتمع های مسکونی، تجاری و صنعتی نیز می توانند این مدل از سطل های زباله را ویژه کارگاه و محل سکونت خود تهیه نماید. در قسمت زیر با انواع مخازن زباله شهری آشنا خواهیم شد.

 انواع مخازن زباله شهری

مخزن زباله شهری پلی اتیلن

مخزن زباله شهری پلی اتیلن را می توان به عنوان پرفروش ترین سطل های زباله شهری دانست. این محصولات همان طور که از نام آن ها مشخص است، دارای بدنه ای از جنس پلی اتیلن یا همان پلاستیک فشرده می باشند. سطل های زباله پلی اتیلن به دلیل داشتن وزن سبک و مقاومت بالا استفاده های متنوعی را در سطح شهر دارا هستند که از جمله آن ها می توان به استفاده در معابر، پارک ها، فضاهای درمانی، اداری و … اشاره نمود. این تجهیزات نظافتی می توانند جایگزین مناسبی برای سطل های فلزی گران قیمت بوده که به دو صورت درب دار و بدون درب نیز در بازار موجود هستند. همچنین می توان براساس نیاز و نظر مشتری، این مخزن های زباله شهری را سفارشی سازی نمود.

مخزن زباله فلزی شهری

مخزن زباله فلزی از پرکاربردترین انواع سطل زباله است که استفاده از آن ها نیز رونق بیشتری را در سطح شهر دارا می باشد. از مهم ترین ویژگی های این محصولات لازم است به بدنه مقاوم و محکم آن ها اشاره نمود. این ویژگی باعث می گردد تا سالیان زیادی بتوان از این سطل های زباله شهری استفاده نمود. این مخازن در حجم های گوناگونی تولید می شوند و بر اساس میزان تردد و میزان تولید زباله، می توان گنجایش های مختلف آن را خریداری نمود. این محصولات به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح  آن ها می پردازیم.

مخزن زباله ورق گالوانیزه

مخزن زباله گالوانیزه شهری، یکی از بهترین سطل های زباله شهری بوده که به دلیل ساخت با ورق گالوانیزه، به این نام شناخته می شود. این سطل های زباله شهری از بدنه ای مقاوم و محکم در برابر ضربه و شرایط مختلف جوی بهره مند هستند. از این رو می توانند جایگزین مناسبی برای مخازن زباله پلی اتیلن و فلزی معمولی باشد. این مخازن زباله گالوانیزه در حجم های مختلفی تولید و در بخش فروشگاه موجود است که براساس نیاز می توان گنجایش های ۲۴۰ لیتری تا ۷۷۰ لیتری را انتخاب و خریداری نمایید.

مخزن زباله مکانیزه شهری

مخزن زباله مکانیزه شهری یکی از انواع مخازن فلزی بشمار می رود که برای محیط های شهری گزینه بسیار ایده آلی می باشد. این مخازن به دلیل برخورداری از پایه های چرخ دار سهولت استفاده بیشتری را دارا هستند. سطل های زباله مکانیزه توسط ماشین های مخصوص به صورت اتوماتیک تخلیه و نظافت می شوند و از این رو نظافت بالاتری را دارا می باشند. این مخازن به دلیل داشتن جنس مرغوب، عدم امکان سرازیر شدن شیرابه ها، داشتن قسمت مجزا برای تخلیه شیرابه و امکان شستشو مخزن برای استفاده در شهرهای بزرگ و کوچک کاربرد بیشتری دارند.

خرید انواع سطل زباله شهری پلی اتیلن

انواع مخازن زباله شهری براساس موقعیت استفاده

مخازن زباله شهری را می توان براساس موقعیت و محل استفاده نیز تقسیم بندی نمود. این تجهیزات نظافتی را با توجه به جنس بدنه، اندازه و گنجایش و همچنین رنگ بندی های گوناگون می توان در موقعیت های مکانی زیر استفاده نمود. این تقسیم بندی باعث می گردد تا بتوانیم انتخاب مناسب و درست تری را براساس نیاز داشته باشیم. شما عزیزان نیز اگر چنانچه قصد خرید انواع سطل زباله شهری را دارید می توانید انتخاب خود را براساس موارد زیر به انجام برسانید.

1- مخزن زباله تجاری: برای استفاده در محیط های صنعتی و اماکنی که تولید زباله های بزرگ و حجیم دارند مناسب می باشد.
2- مخزن زباله شهری: برای جمع آوری زباله ها از سطع معابر و خیابان ها و همچنین مناطق مسکونی کاربرد زیادی دارند.
3- مخزن زباله یکبار مصرف: این مخازن برای مناسبت ها و مراسمات مورد استفاده بوده و قابلیت یکبار مصرف را دارا هستند.
4- مخزن زباله پارکی: مخازن زباله پارک ها به دلیل داشتن ابعاد، رنگ و مدل های گوناگون دارای تنوع بالاتری نسبت به سایر مدل ها می باشند.
5- مخزن زباله تزئینی: با داشتن طرح ها و مدل های گوناگون، برای مدیریت زباله ها در محیط کار و یا منازل استفاده می گردد.
6- مخزن زباله پزشکی: این محصولات با برخورداری از بدنه فلزی و پدال دار، برای استفاده در موارد پزشکی و اماکن درمانی مناسب هستند.
7- مخزن زباله مجهز به زیرسیگاری: در بخش بالایی این محصولات قسمتی برای خاموش کردن سیگار و ریختن خاکستر آن تعبیه شده است.
8- مخزن زباله بازیافت: این محصولات در رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شوند و برای تفکیک زباله های خشک، تر، فلز، شیشه و پلاستیک کاربرد داشته و نقش مهمی در بازیافت زباله ها ایفا می‌کنند.

خرید و قیمت سطل زباله شهری گالوانیزه

نکات مهم در هنگام خرید سطل زباله شهری

در هنگام خرید مخازن زباله شهری توجه به نکات بسیاری حائز اهمیت می باشد که در قسمت زیر به آن ها می پردازیم. تمامی این موارد باعث خواهند شد تا انتخابی درست و بهینه را با توجه به نیاز خود تجربه نمایید. به عنوان مثال اصول طراحی سطل زباله مکانیزه به گونه ای است که عملیات جمع آوری زباله و انتقال آن را به خارج از محیط شهری، در کوتاه ترین زمان و با بالاترین سرعت به انجام برساند. از نکات مهم در هنگام خرید مخزن سطل زباله شهری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سطل زباله در معرض دید باشد.
طراحی سطل زباله شهری باید بگونه ای باشد که مردم در تمام طول شبانه روز بتوانند آن را مشاهده نمایند. به عنوان مثال برای راحت تر شدن دید این سطل های زباله، بر روی آن ها از نوارهای شبرنگ استفاده می شود. این ویژگی سبب خواهد شد تا مخازن در روز و در تاریکی شب مشخص باشند.

دارای بدنه ای باکیفیت باشد.
از مهم ترین موارد در هنگام خرید سطل زباله شهری، توجه به مقاومت بدنه در برابر شرایط جوی و همچنین ضربه و فشار می باشد. متریال استفاده شده در این تجهیزات باید بگونه ای باشد تا تحت هیچ شرایطی دچار آسیب و خرابی نگردد. همچنین در صورت چرخ دار بودن، دارای قفل ترمز چرخ نیز باشند.

قابل حرکت و جابجایی باشد.
مخزن زباله شهری به دلیل برخورداری از گنجایش بالا می بایست دارای چرخ های قابل حرکت باشد. این مورد باعث خواهد شد تا بتوان برای خالی کردن مخزن، آن را به آسانی حمل و جابجا نمود. همچنین در صورت چرخ دار بودن می توان به راحتی شیرابه را تخلیه و مخزن را نظافت کرد.

گنجایش بالا و متناسب با نیاز داشته باشد.
گنجایش سطل زباله بطور مستقیم با میزان و محل استفاده شما رابطه دارد. از این رو می بایست در این مورد دقت ویژه ای نمایید تا محصول خریداری شده کوچک و یا خیلی بزرگ و جاگیر نباشد. بطور کلی سطل های زباله شهری و صنعتی از حجم ۵۰ لیتر تا 1100 لیتر تولید و ساخته می شوند.

درپوش سطل زباله برای مخازن الزامی است؟
همانطور که گفتیم سطل های زباله در دو نوع بدون درپوش و با درپوش در بازار موجود می باشند. وجود درپوش در این تجهیزات نظافتی باعث خواهد شد تا از تجمع حشرات و حیوانات جلوگیری ‌‌شود. همچنین این مورد در کاهش بو و پراکنده شدن زباله توسط باد و حیوانات نقش موثری دارد.

خرید و قیمت سطل زباله شهری بازیافتی

خرید سطل زباله شهری

خرید سطل زباله شهری می بایست با توجه به موارد ذکر شده فوق انجام گیرد. توجه به کلیه این نکات همواره باعث انتخابی بصرفه و مهم در خرید محصول می گردد. در این رابطه فروشگاه تجهیزات رفاهی و نظافتی جهان پاک با داشتن سال ها تجربه در امر تولید و فروش این تجهیزات نظافتی، همواره در کنار شما عزیزان می باشد تا از خریدی باکیفیت و ارزان برخوردار شوید. خرید سطل زباله پلی اتیلن می تواند یک انتخاب مناسب برای انواع محیط های تجاری، اداری، هتل ها، مراکز اقامتی، تفریحی و درمانی باشد. این محصولات با داشتن گنجایش های متفاوت می توانند انواع زباله را در خود جای دهند. همچنین به دلیل داشتن درب با کیفیت، از انتشار هرگونه بو و آلودگی به محیط جلوگیری می نمایند.
علاوه بر این خرید انواع سطل های زباله مکانیزه شهری و سطل زباله شهرداری برای اماکن صنعتی و تفرجگاه های پر تردد گزینه مناسبی خواهد بود. این محصولات نظافتی به دلیل داشتن گنجایش بالا و همچنین سیستم تخلیه مناسب می توانند راحتی را برای شما عزیزان فراهم آورند. پوشش گالوانیزه، این سطل زباله را در مقابل سرما، گرما، نور خورشید و آتش سوزی محافظت نموده و در برابر رطوبت و نم باران نیز به هیچ وجه زنگ نمی زند. کلیه این تجهیزات را می توانید با بالاترین سطح کیفیت و ارزان تر از همه جا در فروشگاه جهان پاک مشاهده، مقایسه و با تخفیف ویژه برای ارگان ها خریداری نمایید.

قیمت سطل زباله شهری آهنی درب دار

قیمت سطل زباله شهری

قیمت سطل زباله شهری به عوامل بسیاری مربوط می گردد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. مسلما هر یک از انواع مخزن های های زباله فوق دارای ابعاد، متریال و مدل های متنوعی هستند که این عوامل در انتخاب هر یک از آن ها بسیار تاثیرگذار می باشد. به عنوان مثال قیمت سطل زباله های مکانیزه ورق گالوانیزه به موارد مهمی همچون نوع ورق، ضخامت ورق و شاسی، نوع قطعات مصرفی و کیفیت چرخ ها بستگی دارد.

سطل های زباله مکانیکی در حجم های متنوعی همچون 240 لیتری، 770 لیتری و 1100 لیتری تولید می شود. این محصولات با کیفیت، در فروشگاه اینترنتی جهان پاک به بدنه ای مقاوم از جنس ورق گالوانیزه به ضخامت 2 میلیمتر و چرخ های ترمز دار گردان با قطر 200 میلیمتر مجهز می باشند. همچنین از دیگر عومل مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت سطل های زباله مکانیزه می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 وجود یا عدم وجود درب بازشو در محصول
 پرسی و یا غیر پرسی بودن ورقه های گالوانیزه محصول
 استفاده از ورقه گالوانیزه 1.5 یا 2 میلیمتر برای ساخت مخزن
 طراحی و مدل مخزن زباله مکانیزه
 وجود یا عدم وجود چرخ

سخن پایانی

در این مقاله از فروشگاه جهان پاک سعی داشتیم تا به معرفی بهترین سطل زباله های شهری و بررسی کاربرد آن ها بپردازیم. خرید سطل زباله برای اماکن شهری و همچنین محیط های کاری نیازمند داشتن اطلاعاتی پایه می باشد که سعی نمودیم در این مطلب بطور جامع به آن بپردازیم. شما عزیزان برای هر یک از محیط های کاری خود می توانید با توجه به میزان تولید زباله، یکی از این محصولات را برگزینید.
علاوه بر این موارد به بررسی قیمت و خرید انواع سطل زباله شهری مکانیزه، سطل زباله شهری پلی اتیلن، سطل زباله پارک ها و دیگر موارد پرداختیم. لازم به ذکر مجدد می باشد که کلیه این تجهیزات رفاهی و نظافتی در مدل ها و رنگ بندی های مختلف تولید می گردد که شما گرامیان با توجه به شغل و پیشه خود می توانید انواع مختلف آن ها را تهیه نمایید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید به آسانی با مشاوران خود در جهان پاک در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *