وبلاگ

معرفی 10 مدل از بهترین دست خشک کن ها + راهنمای خرید انواع دست خشک کن های برقی | سال 1402

خرید بهترین برندهای دستگاه دست خشک کن

دست خشک کن های برقی را می توان یکی از تجهیزات مهم و ضروری سرویس های بهداشتی منازل و امکان عمومی دانست. خشک کردن دست ها به وسیله دستمال های کاغذی و یا حوله های بهداشتی یکی از متداول ترین اقدامات در منازل و فضاهای خصوصی می باشد. اما این کار در فضاهای عمومی شاید کار چندان درست و معقولی نباشد. زیرا که به دلیل تردد افراد مختلف در سرویس های بهداشتی عمومی، این فضاها همیشه دارای مقدار زیادی آلودگی و میکروب هستند.


همچنین به دلیل تماس دست افراد با قسمت های مختلف مخازن دستمال کاغذی و یا حوله های بهداشتی، می تواند باعث انتقال میکروب و آلودگی گردد. اما راهکار چیست؟ آیا تنها به دلیل انتقال میکروب می بایست از دستگاه های دست خشک کن در فضاهای عمومی استفاده نمود؟ مزایا و معایب استفاده از دست خشک کن ها چیست؟ چطور می توانیم بهترین دست خشک کن ها را متناسب با نیاز خود خریداری نماییم؟ اگر شما نیز به دنبال آشنایی بیشتر با این تجهیزات رفاهی و نظافتی هستید و یا اینکه قصد خرید دست خشک های های برقی و اتوماتیک را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله از سایت جهان پاک همراه ما باشید.

دست خشک کن چیست؟

دست خشک کن چیست؟

در ابتدا لازم است با دست خشک کن ها و انواع آن ها و همچنین شیوه عملکرد این محصولات در خشک کردن دست ها آشنا شویم. دست خشک کن ها تجهیزاتی ویژه برای خشک نمودن دست ها از رطوبت می باشند. این محصولات به وسیله جریان پر فشار باد می توانند در عرض چند ثانیه رطوبت و خیسی دستان شما را از بین ببرند. دست خشک کن ها به مانند یک سشوار عمل می‌کنند و با گرفتن دست ها در معرض جریان این باد، به مرور رطوبت خشک خواهد شد.

استفاده از این محصولات بدون اینکه با دستگاه کوچکترین تماس فیزیکی داشته باشید، جزو امن‌ترین راه های بهداشتی خشک کردن دست ها می باشد. در شیوه های سنتی برای خشک نمودن دست ها در منازل و یا فضاهای عمومی از حوله های بهداشتی و یا دستمال های کاغذی استفاده می گردید. اما با پیشرفت تکنولوژی و تولید تجهیزات رفاهی، استفاده از دست خشک کن ها نیز رواج بیشتری یافته است. اما چرا می بایست از این تجهیزات استفاده نمود؟ جواب این سوال را در بخش بعدی بطور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

معرفی 10 مدل از بهترین دست خشک کن ها

چرا باید از دست خشک ها استفاده نماییم؟

خرید و استفاده از دست خشک کن ها دارای مزایای بسیاری است که باعث می شود برخورداری از آن ها در فضاهای عمومی و خصوصی ارجعیت داشته باشد. همانطور که پیش تر به آن اشاره داشتیم فضاها و سرویس های بهداشتی عمومی همواره دارای میزان قابل توجهی میکروب و آلودگی می باشد. علی الخصوص پس از گذر از دوران بیماری کرونا توجه به نظافت محیط و بهداشت افراد بیش از پیش حائز اهمیت است. استفاده از دست خشک کن ها همواره بدون دخالت دست بوده و برای خشک نمودن دست ها نیاز به تماس با هیچ قسمتی از فضای سرویس بهداشتی نمی باشد. بطور کلی از مهم ترین مزایا و ویژگی های استفاده و خرید دست خشک کن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- افزایش نظافت محیط و ارتقاء سلامت افراد به دلیل استفاده کمتر از دستمال های کاغذی
2- عدم تماس افراد با قسمت های مختلف سرویس بهداشتی مانند مخزن دستمال کاغذی و یا حوله های بهداشتی
3- به حداقل رساندن مصرف دستمال کاغذی و جلوگیری از تولید بی رویه زباله در سرویس های بهداشتی اماکن عمومی
4- سازگار با محیط زیست و جلوگیری از قطع بی رویه درختان و تولید زباله
5- صرفه جویی و به حداقل رساندن مصرف دستمال های بهداشتی و جلوگیری از هدر رفت هزینه
6- ممانعت از ایجاد چهره زشت و کثیف انباشت دستمال های کاغذی در سرویس های بهداشتی
7- گرمای باد دست خشک کن قادر است 80 درصد باکتری های روی پوست را از بین ببرد.
8- هوای دستشویی می تواند باعث آلودگی سطح سلولزی دستمال کاغذی شود و در نهایت هنگام خشک کردن دست‌ها، این آلودگی به دست و صورت منتقل گردد.

انواع دستگاه های دست خشک کن

بطور کلی انواع دست خشک کن ها به 3 دسته مختلف تقسیم بندی می گردند که در ادامه برای آشنایی شما عزیزان به توضیح آن ها می پردازیم.

راهنمای خرید انواع دست خشک کن های برقی

دستگاه دست خشک‌کن دستی

اولین و قدیمی‌ترین خشک کن های دست بشمار می روند که برای روشن و خاموش کردن آن ها نیاز به فشار دادن دکمه می باشد. استفاده از این دستگاه ها در حال حاضر بسیار محدود است. زیرا که در این مدل آب اضافی دست‌ها روی زمین ریخته می‌شود و نیاز به نظافت مجدد محیط خواهید داشت. همچنین این دستگاه ها داری یک دکمه تغییر وضعیت باد سرد و گرم هستند که با تغییر حالت آن می‌توان جریان خروجی باد را گرم و یا سرد نمود.

دستگاه دست خشک‌کن اتوماتیک

دست خشک کن های اتوماتیک فرآیند خشک نمودن رطوبت را همانند دسته اول انجام می دهند و تنها تفاوت آن ها در عملکرد خودکار این محصولات می باشد. این تجهیزات رفاهی به دلیل برخورداری از چشمی حساس به حرکت، به محض قرار گرفتن دست ها در جلوی آن روشن و با دور کردن دست ها خاموش می گردد. همچنین این مدل ها دارای محفظه جداگانه ای برای جمع آوری آب هستند که از ریختن آب بر روی زمین جلوگیری بعمل می آورد. برای جلوگیری از انتشار آلودگی هوا موجود در اطراف نیز بر روی دستگاه فیلتر تصفیه کننده هوا قرار داده شده است تا باد خارج شده عاری از وجود هرگونه باکتری و ویروس باشد.

دستگاه دست ‌خشک‌کن چند کاره

دست خشک کن های چند کاره علاوه بر خشک نمودن دست ها به جهت برخورداری از سشوار، می توانند موی سر و تمامی قسمت های بدن را نیز خشک نمایند. استفاده و خرید دست خشک کن چند کاره می بایست با توجه به نیاز شما و محیط مورد استفاده شما انجام گیرد. از این تجهیزات به دلیل کارایی بیشتر و خاص تر می توانید در سالن های ورزشی، باشگاه ها، استخرها و همچنین منازل استفاده نمایید. با بهره مندی از این دستگاه ها دیگر احتیاج به استفاده از حوله ندارید و می توانید رطوبت تمامی قسمت های بدن را با باد این خشک کن چند کاره خشک نمایید.

موارد و کاربرد استفاده از دست خشک کن ها

استفاده و خرید دست خشک کن های اتوماتیک و برقی هیچگونه محدودیت مکانی را در بر نخواهد داشت. از این رو از این تجهیزات نظافتی و رفاهی به آسانی می توان در تمامی اماکن عمومی و خصوصی استفاده نمود. همانطور که پیش تر گفتیم مزیت این تجهیزات در درجه اول ارتقاء بهداشت افراد و محیط و درجه دوم جلوگیری از هدر رفت هزینه های جاری از بابت خرید دستمال های کاغذی می باشد. به همین دلیل در بسیاری از سرویس های بهداشتی، حمام ها، مجموعه های ورزشی و آبی می توان از آن ها بهره مند گردید. در قسمت زیر تعدادی از اماکن پر استفاده را بیان خواهیم کرد.

 • ادارات، موسسات و شرکت های دلتی و خصوصی
 • مجتمع های تجاری، اداری، تفریحی، مراکز خرید و پاساژها
 • مراکز اقامتی، هتل ها، سوئیت ها و مجتمع های توریستی
 • بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز درمانی و اورژانسی
 • مجتمع های ورزشی و آبی، سالن های ورزشی، استخرها و …
 • منازل شخصی و دفاتر کاری کوچک

موارد و کاربرد استفاده از دست خشک کن ها

راهنمای خرید انواع دستگاه دست خشک کن برقی

اولین قدم برای خرید دست خشک کن های برقی مشخص نمودن محل مورد استفاده و میزان استفاده از این دستگاه ها می باشد. مسلما انتخاب یک دست خشک کن برای منزل شخصی و یا محیط اداری و یا سالن های ورزشی و استخرها بسیار متفاوت می باشد. هر یک از این فضاها دارای کاربرهای کم، متوسط و زیادی هستند که با دانستن این موضوع می بایست خرید خود را انجام داد. همچنین انواع مختلفی از این تجهیزات رفاهی در بازار موجود است که در ادامه کلیه موارد مهم برای انتخاب یک دست خشک کن خوب و ارزان را با هم بررسی خواهیم نمود.

 • محل مورد استفاده خود را مشخص کنید. (نوع خانگی، اداری، صنعتی)
 • میزان کاربر استفاده کننده از دستگاه را مشخص کنید. (محیط های کم تردد، محیط های پر تردد)
 • کدام یک از انواع دست خشک کن های معرفی شده فوق پاسخگو نیاز شما می باشد. (مدل دستی، اتوماتیک، چند کاره)
 • مشخصات و ویژگی های محصول را با دقت مطالعه نمایید. همچون سرعت جریان باد، توان موتور، میزان صدای تولیدی و …
 • توجه با ابعاد و اندازه محصولات
 • میزان بودجه در نظر گرفته شده برای خرید دست خشک کن چه مقداری است.
 • در نهایت به گارانتی و ضمانت نامه معتبر شرکتی کالا حتما توجه داشته باشید.

بهترین برندهای دستگاه دست خشک کن

اگر بخواهیم یکی از برندهای تولیدکننده تجهیزات رفاهی و نظافتی را به عنوان بهترین برند انتخاب و معرفی نماییم، کار بسیار سخت و غیر منصفانه ای خواهد بود. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و صادرات و واردات بسیاری از کالاها و مراودات تجاری در این زمینه، شاهد حضور بسیاری از برندها در این صنعت هستیم. همچنین خرید دست خشک کن در درجه اول نیازمند توجه به موارد ذکر گردیده قبلی می باشد.

در این مقاله نیز ما تنها قصد داریم بهترین برندهای تولیدکننده دست خشک کن ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی نماییم. بسیاری از این برندها به عنوان تولیدکننده داخلی شناخته می شوند و بسیاری دیگر نیز تولیدات با کیفیت کشورهایی همچون آلمان، لهستان، ترکیه، اسپانیا، ایتالیا، چین و … می باشند. شما عزیزان در بخش فروشگاه تجهیزات رفاهی و نظافتی جهان پاک می توانید با توجه به نیاز خود انواع مختلف دست خشک کن ها را مشاهده و در صورت رضایت از کیفیت و قیمت محصولات، خرید خود را تکمیل و نهایی نمایید.

قیمت انواع دستگاه های دست خشک کن اتوماتیک

قیمت دستگاه دست خشک کن

قیمت دستگاه دست خشک کن با توجه به موارد مختلفی مشخص می گردد. از جمله مهم ترین این موارد می توان به قدرت موتور، برند تولیدکننده، سرعت و توان پرتاب باد، جنس بدنه و کیفیت ساخت اشاره نمود. هر یک از این موارد نقشی موثر و قابل توجه در قیمت انواع دست خشک کن ایفا می نمایند. بطور کلی این ویژگی ها باعث انتخاب یک محصول باکیفیت و مقرون بصرفه می گردد. به عنوان مثال دست خشک کن ها از نظر سرعت جریان باد و سرعت خشک کردن دست ها به سه دسته کلاسیک، جت و سوپرجت تقسیم بندی می شوند. مسلما هر چه کیفیت و قدرت یک محصول بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید و انتخاب حتما به تمامی این موارد در کنار هم توجه نمایید تا محصولی مقرون بصرفه و با کیفیت را در کنار خود داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله از فروشگاه تجهیزات نظافتی جهان پاک تلاش نمودیم تا به معرفی 10 مدل از بهترین دست خشک کن ها و راهنمای خرید انواع دست خشک کن های برقی بپردازیم. بطور خلاصه بررسی نمودیم که تجهیزات دست خشک کن شامل چه مدل ها و چه دسته بندی هایی می شوند. همچنین مزایا و معایب این محصولات رفاهی را بیان کردیم و در آخر نیز قیمت های آن ها را بررسی نمودیم. این تجهیزات باعث خواهند شد تا همواره دست هایی پاکیزه و عاری از هرگونه میکروب و آلودگی داشته باشیم.

همچنین در اماکن عمومی نظیر مجتمع های اداری، تجاری، تفریحی، اقامتی، ورزشی و … از هدر رفت هزینه ها و صرف مبالغ گزاف برای تهیه دستمال های کاغذی جلوگیری نماییم. لازم به ذکر مجدد می باشد که کلیه این تجهیزات رفاهی و نظافتی در مدل ها و رنگ بندی های مختلف تولید می گردد که شما گرامیان با توجه به شغل و پیشه خود می توانید انواع مختلف آن ها را تهیه نمایید. شما عزیزان همواره در فروشگاه جهان پاک می توانید بهترین و با کیفیت ترین محصولات را مشاهده، مقایسه و خریداری نمایید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام کارشناسان ما در کنار شما هستند تا بتوانند شما گرامیان را راهنمایی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *